Ieškoti

Gyvūnų prižiūrėtojo veikla. Nuo ko pradėti?

Dievini gyvūnus ir svajoji apie darbą su gyvūnais? Savo pomėgį norėtum paversti profesija bei užsidirbti papildomų pajamų, bet nežinai kaip? Dalinuosi 5 patarimais kaip pradėti gyvūnų prižiūrėtojo veiklą.

Gyvūnų prižiūrėtojas mėgėjas ar profesionalas?

Esu Daina Jarmalavičienė, gyvūnų viešbučio Barkvilis įkūrėja. Į mane kreipiasi daug žmonių, kurie norėtų savo veiklą sieti su naminiais gyvūnais. Daugeliui atrodo, kad tai jų svajonių darbas, nes tai yra jų mėgstama veikla, pats esi sau vadovas, lanksčios darbo valandos ir daug kitų privalumų. Dažnai minėti žmonės tiesiog nežino nuo ko pradėti. Yra tokių, kurie išdrįso pradėti, tačiau nebuvo tinkamai pasiruošę. Jie susidūrė su įvairiomis problemomis, todėl viską metė. Treti pradėjo, jiems gyvūnų priežiūros žinių pakako, bet neįvertino, kad reikia mokėti bendrauti ne tik su gyvūnais, bet ir su jų šeimininkais. Ketvirtiems tiesiog trūko finansinių žinių, kad uždirbamos pajamos juos tenkintų. Dėl šių priežasčių dalinuosi keliais patarimais būsimiems šunų vedžiotojams ar kačių auklytėms nuo ko reikėtų jiems pradėti.


1. Išsiaiškink viską apie gyvūnų prižiūrėtojo profesiją

Pirmas patarimas yra sužinoti kuo daugiau išsamios informacijos apie norimą profesiją, t.y. kokios atsakomybės, darbo valandos, galimos pajamos ir išlaidos.

Atsakomybė. Gyvūnų auklės atsakomybė yra laikinai prižiūrėti augintinius, kol jų šeimininkai atostogauja, dirba arba yra išvykę. Atsakomybių ribos priklauso nuo to, kokios paslaugos yra teikiamos. Jos gali apimti:

  • Gyvūnų maitinimas

  • Gyvūnų šukavimas, maudymas

  • Gyvūnų vedžiojimas bet kokiu oru

  • Kraiko dėžučių valymas

  • Medikamentų leidimas ar davimas

  • Gyvūno transportavimas į veterinarijos kliniką

  • Šeimininkų informavimas apie gyvūno būklę

  • Gyvūnų priežiūros taisyklių laikymasis

Darbo valandos. Gyvūnų prižiūrėtojo darbo laikas nėra įprastas. Didžiausias šios veiklos privalumas - lankstumas, t.y. tu gali derinti savo veiklą su mokslais arba kita norima veikla. Kita vertus ši veikla reikalauja nenutrūkstamų darbo dienų. Jei šeimininkai išvyks kelioms savaitėms, tai teks dirbti nenutrūkstamai 14 dienų. Todėl geriausia bendradarbiauti su kitomis gyvūnų auklėmis, kad galėtumėte vieni kitus pakeisti.

Pajamos. Gyvūnų priežiūros kainos Lietuvoje svyruoja nuo 6 eurų iki 30 eurų už apsilankymą. Veiklos pradžioje natūralu, kad pradedama dirbti su minimaliais įkainiais, tačiau įgijus daugiau žinių bei patirties įkainiai auga.

Išlaidos. Jei nuspręsi naudotis internetinėmis gyvūnų auklių platformomis, tai gali kainuoti 10-20% tavo pajamų. Taip pat reikia numatyti išlaidas būtinosioms priemonėms, transportui, mokesčiams.

2. Įgyk profesinių žinių

Norint teikti gyvūnų priežiūros paslaugas nėra jokių formalių švietimo reikalavimų, tačiau profesinių žinių įgijimas tiesiogiai įtakoja ne tik prižiūrėtojo reputaciją, bet ir uždarbį.

Gyvūnų prižiūrėtojo studijos. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre yra gyvūnų prižiūrėtojo mokymo programa.

Nuotoliniai kursai. Google paieškoje gali rasti daugybę nuotolinių kursų. Išsirink kursus, kurie priimtinesni atsižvelgiant į kalbą, programą bei kainą. Pvz.: Barkvilis gyvūnų prižiūrėtojų akademija, Petsit.com ir kt.

Knygos. Teorinių žinių niekuomet nebus per daug. Kuo daugiau žinosi apie gyvūnus, tuo geriau.

3. Įgyk praktikos

Įgijęs teorinių žinių skirk laiko praktikai. Kuo turėsi daugiau praktinių įgūdžių, tuo labiau didės pasitikėjimas savimi bei tai įvertins tavo būsimi klientai. Praktinių įgūdžių gali įgyti:

Gyvūnų prieglauda. Suteiksi džiaugsmo ne tik beglobiams gyvūnams, bet ir prieglaudos darbuotojams. Jiems visuomet trūksta pagalbos, todėl yra garantuota vieta praktikai. Prieglaudose gyvūnų yra daug, tad galima mokytis dirbti su įvairaus amžiaus, dydžio bei charakterio gyvūnais.

Gyvūnų viešbučiai. Praktika gyvūnų viešbučiuose yra kitokia nei prieglaudose.

Viešbučiai dirba ne tik su gyvūnais, bet ir su šeimininkais, todėl išmoktum prižiūrėti gyvūnus taip, kad klientai būtų patenkinti. Nepamiršk, kad tavo paslaugas pirks šeimininkai, o ne jų augintiniai.

Draugų gyvūnai. Pasiūlyk draugams, artimiesiems ar kaimynams prižiūrėti jų gyvūnus mainais į grįžtamąjį ryšį. Tai puiki proga gerinti savo paslaugų kokybę.

4. Pradėk savo karjerą

Atlikdamas praktiką turėjai galimybę pasidaryti daug įsimintinų nuotraukų, todėl dabar pats laikas jas panaudoti:

Socialiniai tinklai. Susikurk tik šiai veiklai skirtą socialinių tinklų paskyrą. Joje platinsi informaciją apie savo teikiamas paslaugas. Paprašyk parašyti atsiliepimą iš tų asmenų, pas kuriuos atlikai praktiką. Pradėti veiklą yra visuomet sunkiausia, geri atsiliepimai padės greičiau įgyti klientų pasitikėjimą.

Internetinė svetainė. Patrauklaus dizaino svetainė taip pat padės pritraukti daugiau klientų,o Google Ads reklama dar labiau padidins potencialių klientų ratą.

Gyvūnų priežiūros portalai. Registruok savo veiklą visuose portaluose, susijusiuose su gyvūnų priežiūra. Pvz.: Superauklė.lt, Noriugyvūno.lt, PetmyPet.lt, Petbacker.com ir kt. Ten šeimininkai ieško auklių savo augintiniams. Paruošk gerą prisistatymą apie save ir PIRMYN.

5. Bendradarbiauk

Bendradarbiavimas su kitais gyvūnų priežiūros specialistais praplės tavo galimybes bei padidins profesionalumo lygį.

Bendraminčių grupės. Užmezgk gerus santykius su kitais šunų vedžiotojais ar kačių auklėmis. Turėsi kas tave pakeičia nenumatytais atvejais, laisvadieniais ar atostogų metu. Bendraminčių gali susirasti įvairiuose Facebook grupėse, pvz.: Gyvūnų prižiūrėtojų klubas

Veterinarijos klinikos. Palaikyk gerus santykius su veterinarijos klinikomis ar asmeniniais veterinarais ir turėsi į ką kreiptis iškilus klausimams dėl gyvūno sveikatos, pvz.: Ambervet Veterinaras į namus.

Dresuotojai. Dresuotojai bei elgsenos specialistai gali padėti ir patarti kaip užmegzti ryšį su nenuorama augintiniu, kaip spręsti kitas jo problemas, pvz.: dresuotoja Žana Penkauskienė, tel.: 8 608 88701

Kontaktai:

Daina Jarmalavičienė

Barkvilio akademija

Tel.: 8 655 75670

daina@barkvilis.lt

barkvilioakademija.com

https://www.facebook.com/groups/GyvunuPriziuretojuKlubas/


#GyvunuPrieziura #SunuVedziotojai

288 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską